קטגוריות
יופי

רעיונות לטיולים מאתגרים לדתיים

כדי לקבל רעיונות לטיולים אתגריים לציבור הדתי ביקרנו באתר https://geshertours.co.il/ שמציע טיולים כשרים שונים

מסע רוחני בנפאל

צאו למסע רוחני מאין כמוהו על ידי טרקים בנופים עוצרי הנשימה של נפאל. אתגרו את הגבולות הפיזיים והרוחניים שלכם על ידי טיול רגלי לאתרים בודהיסטים והינדיים קדושים כמו מקדש אנאפורנה או מקדש מוקטינאת. לאורך כל הדרך ניתן יהיה לעסוק בלימוד תורה, מדיטציה ותפילה תוך חיבור עם הקהילות מקומיות והנאה מהחוויה האתגרית שבאזורים אלו. חוויה סוחפת זו משלבת הרפתקאות עם רוחניות, ומאפשרת למטיילים לראות ולהנות מאתגרים פיזיים ושלווה רוחנית.

להתחקות אחרי המקרא – ירדן

ירדן היא ארץ נטועה עמוק בהיסטוריה המקראית ומספקת מסע מאתגר למטיילים דתיים. במדינה הזו ניתן יהיה לעקוב אחר משה רבינו ולחקור אתרים כמו הר נבו, בו ראה משה את הארץ המובטחת, וביתאניה שמעבר לירדן, שם הוטבל ישו. בטרק זה ניתן יהיה גם להנות מדרך מדברית אשר עוברת בואדי רום ולגלות את יופייה המלכותי של פטרה תוך כדי חיבור עם המורשת האברהמית של האזור כולו.

חוויה אתגרית בארץ המעברים הגבוהה

לדאק, המכונה לעתים קרובות "ארץ המעברים הגבוהים", הוא אזור נידח בצפון הודו המציע שילוב ייחודי של בודהיזם טיבטי ויופי טבעי שעוד לא שונה בידי אדם. האזור מזמין אתגר עוצר נשימה (תרתי משמע) בין הטרקים הגבוהים ובין המנזרים כמו Hemis ו-Thiksey, אשר עוסקים בשיטות מדיטציה שונות. כמו כן ניתן יהיה לגלות את עושרו התרבותי של האזור דרך השתתפות בפסטיבלי תרבות שונים, להנות מהשלווה ומנופים מרהיבים וחד פעמיים.

להנות מהטבע בשיאו

בטיולים מאתגרים לדתיים מומלץ גם לשלב את התשוקה להתבוננות חיה בטבע כשהוא בשיאו, את זה ניתן יהיה לעשות דרך שמורות חיות הבר השונות באזורי דרום אפריקה. שם גם ניתן יהיה להתנדב (לאמיצים ולמטיבי הלכת) ולהנות משיקום של בעלי חיים נדירים, מנופים אפריקאים קסומים ומחוויה חד פעמית של טבע בשיא תפארתו. כמו כן ניתן יהיה גם לעסוק בלימוד ותפילה, תוך כדי הנאה משמורת הציד השונות באזור וגם בביקור באחת הערים התוססות באפריקה הלא היא קייפטאון.

אומנות מהמזרח

אחת המדינות אשר נחשבות לעשירה מבחינה תרבותית היא מדינת יפין, אשר מחזיקה במורשת ובתרבות רוחנית העשירה, אשר מציעות אתגר ייחודי למטיילים המחפשים אתגר ונופים יפיפיים. שם ניתן יהיה לחקור את הזן הבודהיזם בביקור במקדשים השלווים של קיוטו, להנות מטקסי תה מסורתיים, ולחוות את ההרמוניה של הגנים היפניים. המסע ביפן יאפשר למטיילים גם לגלות את האיזון בין התבוננות רוחנית והערכה של אמנות וטבע.

קטגוריות
יופי

חבריי הספרים

גם היום בעידן הדיגיטלי, כשאני מתעניינת בספר מסוים, תמיד אעדיף לרכוש עותק פיזי. ספר שאוכל להחזיק בידי, לשאוף את ריח הדפוס ולדפדף הלוך וחזור. בילדותי, הרבה לפני הנטפליקס והטלויזיה בכבלים, הייתי לפחות פעם בשבוע שמה פעמיי לעבר הספרייה הציבורית, הרחק במרכז העיר. לפעמים עם חברים ולעיתים לבדי, הייתי חוצה את העיר לאורכה.

בקיץ בשמש הקופחת ובחורף בקור ובגשם. עוצרת לקנות מסטיק או ברד בקיוסק זעיר של האיש הזקן במדרחוב, וחיש עולה במדרגות הרחבות לבניין הספריה. הייתי נכנסת וסובבת בין המדפים זמן רב, מתלבטת ארוכות כי צריך לבחור שלושה ספרים בלבד.

באוויר הספריה עמד ריח של ספרים ישנים ובלויים מידיים רבות מספור שדיפדפו בם. לבסוף הייתי בוחרת כמה מועמדים. פותחת כל ספר, מעלעלת, קוראת קצת מההתחלה, קצת מהאמצע בדילוגים, וקצת מהסוף. בודקת כמה חותמות יש על כרטיס הספר ומעיינת בתאריכים, כדי לקבל התרשמות לרמת הביקוש שלו, ולאורך זמן קריאה ממוצע של הקוראים הקודמים. אין דבר מאכזב יותר מספר לא מעניין אחרי כל הטרחה הזאת. לבסוף, בלית ברירה הייתי בוחרת לי שלושה ספרים. מחתימה את הספרנית על הכרטיסים ואצה הביתה, כולי ציפייה והתרגשות מההרפתקאות המופלאות המצפות לי בתיק הספרייה. על מה אקרא הפעם? הייתי מגיעה הביתה, נכנסת לחדרי, משתטחת על המיטה, וצוללת לתוך עולמות חדשים, נסחפת בהרפתקאות מסעירות. על מסעות, על ספינות ופירטים, איים בודדים ואוצרות אבודים, על אנשים מארצות רחוקות ותרבויות מאוד שונות מארצנו הקטנטונת, וגם על התלאות של החלוצים בראשית היישוב בארצנו, על דני דין הילד הרואה ואינו נראה, חסמב"ה החבורה הסודית, ועוד ועוד.

כך גמאתי ספרים רבים מספור. העולם השתנה רבות מאז. הילדים של היום מבלים חלק גדול כל כך מזמנם במסכים, וקטן כל כך בקריאת ספרים. וכך גם אנו המבוגרים. קשה לנהוג אחרת כאשר יש כל כך הרבה הסחות דעת. עסקים מדומים בדמות פייסטוש, אינסבוק ודומיהם. וזה ממש חבל. לספר יש כוח מיוחד, מסתורי אפילו. זה לא כמו לקרוא פוסט או כתבה, טובה ככל שתהיה, באתר אינטרנט או בעיתון. קשה להסביר זאת. אומרים שספרים הם חברים. אני מרגישה שספר הוא כמו חבר ותיק שאפשר תמיד לחזור אליו, ומרגישה בת מזל שגדלתי בעידן הטרום דיגיטלי, לפני כל הסחות הדעת שמקשות לצלול לתוך ספר טוב. ואם כבר דיגיטלי אז רק https://laitman.co.il/

קטגוריות
יופי

איזה טופס לוטו הכי כדאי למלא

אחד ממשחקי המזל הכי פופולריים בישראל כיום הוא ללא ספק משחק הלוטו, אשר מצליח לרתק מאות או לא מיליוני ישראלים מידי שבוע אל ההגרלות השבועיות כשבשני העשורים האחרונים הצטרפו עשרות מיליונרים חדשים לישראל. עם זאת לא מעט ישראלים עדיין מבקשים למצוא את הנוסחה הטובה ביותר במילוי הטופס, חלקם מאמינים שהיא נמצאת בסוג הטופס, חלקם מאמינים במספרי "ברזל" קבועים בטופס ואחרים מאמינים בתאריכים שונים שמומלץ למלא בהם טופס. אך לצד האמונות התפלות וה"מומים" שיש ללא מעט משתתפים, מומלץ להכיר את הטפסים המוצעים כיום בהגרלת הפיס, אילו שיטות באמת יעזרו להגדיל את הזכייה כמו https://www.playsmart.co.il/  ועוד.

לשחק חזק, לשחק עם חברים: לא מעט ישראלים כבר המציאו לעצמם מגוון רחב של שיטות, חלקן מתבססות על ידע מקצועי אמיתי וחלקן מתבססות על חצאי אמיתות או בדויות לחלוטין. עם זאת אחת השיטות שהחלה נפוצה באירופה היא שמירה על שלושה מספרים אי זוגיים ושניים זוגיים או להפך. עולה כי חברת הלוטו האירופית העלתה כ68% מהגרלות הלוטו שכללו מספרים אלו, לכן מומלץ לבצע בדיקה של שילוב מספרים נפוצים לפני מילוי טופס הלוטו. עצה שנייה היא כמובן משחק "קבוצתי", בו מספר משתתפים קונים טופס אחד או שניים ובכך מאפשרים הוצאה כספית נמוכה וגם יחסי זכייה גבוהים. עצה שלישית היא לשחק יותר, אמנם לא להפריז ולהפעיל שיקול דעת אך עם זאת מומלץ לעקוב אחרי מספרים, לשחק מספרים שכבר זכו ובעיקר לשמור על עקביות.

אילו טופסי לוטו הכי מומלצים?

טופס הלוטו הרגיל הוא די קלאסי ובו ישנם 37 מספרים, שעל המשתתפים לנחש שישה מספרים וכמובן גם מספר חזק שנע בין הספרה אחת עד לספרה שבע. מנגד ניתן להכפיל את סכום הזכייה בעזרת דאבל לוטו הנחשב לדי מומלץ, כאשר טופס זה הינו בעל מבנה דומה לטופס הלוטו אבל מזכה את המשתתפים בסכום הכפול מהפרס המצוין. יחד עם זאת העלות של טופס דאבל לוטו הוא גם כן כפול מעלות שליטה של טופס לוטו רגיל, אך מעל למחירים, העקביות וסוגי הטפסים חשוב לשמור על משחק שקול ולא להיסחף.

קטגוריות
יופי

טפטים לקיר בסלון זה מדי או אופנתי?

עיצוב של חדרי הבית עלול להפוך בקלות לכאב ראש אחד גדול, בין אם נבקש להתאים את העיצוב בין שאר החללים אל חדרי הילדים, המקלחת והסלון ובין אם נבקש לעצב כל אחד מהם כיחידה נפרדת בפני עצמה. כך או כך אחת השאלות שכלל הנראה ייעלו, יהיה האם טפטים לקיר בסלון זה מדי או אופנתי? כמובן שהשיקולים בכל הנוגע לצבע יאפשרו לנו "להתפשר" בין פלטה של צבעים ססגונית, אבל בכל הקשור לטפטים העיצוב הוא עולם אחר לגמרי. כיום הטפטים משמשים לא רק את בתי קפה יוקרתיים(וגם לא) אלא גם עבור עיצוב של חדרים אינטימיים ואפילו לסלון הבית.

כמה מאמץ אופנתי מושקע בטפט בסלון?

כמו בכל מקצוע ותחום נוכל להישאר ברובד ה"שטחי" או להגיע אל עומקים אוונגרדיים שרק מעטים בתחום מכירים ויודעים כיצד לפעול בהם, אבל כאשר אנו מבקשים לעצב את הבית שלנו או לכל היותר את הסלון עם טפט מושלם אין צורך לצלול אל כאלו עמקים. ראשית כל כי נוכל למצוא טפטים מרשימים, מחממים ומרחיבים אצל מרבית חברות הטפטים כיום בין אם נבקש להעמיד עיצוב חדשני עם שרטוטי קיר טרופיים ועד אל טפט דמוי עץ רחב וגבוהה. מצד שני אם נבקש להפוך את הדירה שלנו למעט יותר "צועקת" ומרדנית, נוכל לנוע בין טפטים מעט יותר מקושקשים עם אמירות שונות או דרך עיצוב מרגיע יותר עם נופים שונים מרחבי העולם.

עד כמה עיצובים כאלו באמת כדאיים?

מלבד שאלת האופנה והמאמץ בכל השקעה כספית אנו מבקשים להכיר את הכדאיות העומדת מאחוריה, אותו הדבר באשר לעיצוב הבית בעזרת טפטים. ראשית כל הטפטים בשונה מצביעה של קיר מאפשרים ניקוי מהיר וקל הרבה יותר מאשר קיר, יחד עם זאת גם האפשרות להחליף את העיצוב נעשית בקלות רבה וללא כל לכלוך בהשוואה לצביעת הקירות. נקודה לא פחות חשובה היא שמרבית הישראלים כיום גרים בשכירות, כך שעיצוב הבית לזמן מוגבל יכול להיות חסכוני, אופנתי ולגמרי לטעמם של הדיירים החדשים מבלי לגרום נזק בעת הדבקת הטפט או הסרה שלו.

קטגוריות
יופי

מכשירי שמיעה קטנים אך טובים

מכשירי שמיעה הינם בין המכשירים המשמעותיים עבור אנשים בעלי לקויות שמיעה, כאשר חלק רחב ממכשירים אלו מגיעים לא רק בגדלים שונים ודגמים שונים, אלא מצליח להעניק גם פתרון יעיל ואפקטיבי עבור כל סוגי לקויות השמיעה. כיום המכשירים הקיימים מאפשרים גם חיבורים אל מגוון סוגים של מדיות ועוזרים לבעלי לקויות השמיעה, להישאר מחוברים לא רק אל שיחה קולחת. אבל בין מנעד מכשירי השמיעה בהם נבקש לעשות שימוש, חשוב לזכור כי בחירת מכשירים אלו איננה נשענת רק על יכולת החיבור אלא גם על כמות הערוצים שהינם קולטים וכמובן איכות השימוש והגודל שלהם.

מכשירי שמיעה קטנים אך טובים

אחד ממכשירי השמיעה הזעירים והאיכותיים כיום בשוק, הוא כמובן מכשיר השמיעה מדגם Micro CIC הנחשב למכשיר השמיעה הקטן בעולם! משיר זה מכיל בתוכו 18 ערוצים דיגיטליים תוך כדי שמירה על חדות הדיבור והשמיעה, גם בסביבה רועשת במיוחד ועם יכולת שמיעה של 10KHD. מכיר שמיעה נוסף ואיכותי עונה לשם Sonic Enchant, מכשיר זה מגיע גם בתצורה חיצונית וגם בצורה פנימית ומצליח להתאים את עצמו לסוגים שונים של לקויות. מלבד השימוש הפנימי או החיצוני, ניתן לחבר את המכשיר גם אל מכשירי בלוטוס אל כל סוגי הטלפונים וגם לטלוויזיה. מכשיר נוסף הוא Nano CIC המאפשר יכולת שמיעה החל מירידות שמיעה בינונית עד אל מורכבת במיוחד, עם יכולת להפחית רעשים בצורה מצוינת ולאפשר שמיעה מצוינת גם בדיבור קולח.

מכשירי שמיעה קצת יותר גדולים וטובים: מלבד מכשירי שמיעה קטנים ישנם גם מכשירי שמיעה מעט יותר גדולים, אחד מהם הוא BTE Power המציע 9 ערוצי שמע, מנגנון מצוין לזיהוי דיבור ונטרול טנטון וכמובן הנחתת רעשים חזקים ופתאומיים. אל היכולת המעולות הללו מצטרפת שכבה להגנה מפני מים, איכות קול של 10 KHD ויכולת לזיהוי דיבור גם בסביבה רועשת במיוחד. מכשיר לא פחות מוצלח הוא Maico המאפשר התאמה מצוינת לא רק לריבוי שיחות, ביטול של צלילי צפצוף באוזן אלא מנגנון אוטומטי המאפשר שמיעה מעולה ונעימה של מוזיקה מכל הסוגים. מכשירים אלו מעט יותר גדולים, שכן הינם מתחברים מאחורי האוזן ומאפשרים קליטה ועיבוד ברמה גבוה במיוחד.

קטגוריות
יופי

שתלים דנטליים קצרים

טיפולים שיניים מעולם לא היו מתקדמים כמו בשני העשורים האחרונים, כאשר במהלכם נוספו עוד מגוון רחב של כלים וטכניקות שונות המאפשרות טיפולים מהירים ובטוחים. את הבשורה לטיפולים אלו הביאו כמובן שתלים דנטליים קצרים, אשר הגיעו אל ישראל בפעם הראשונה לפני פחות משני עשורים ומאז מאשרים טיפולים יעילים לאורך זמן אשר מצליחים להתאים גם למטופלי בעלי גורמי סיכון גבוהים כמו מחלות כרוניות למיניהן. כל יתרונות הללו הופכים את טיפולי השיניים כיום להרבה יותר פשוטים ויעילים, כך שגם במקרים בהם קיים חוסר של עצם השן תתאפשר החלפה של השן החולה בשתלים דנטליים קצרים ויעילים.

סוגי השתלים הקצרים הקיימים כיום

חשוב לזכור כי גם כאשר מדובר בשתלים דנטליים קצרים, מדובר במנעד די רחב של שתלים המצליחים להתאים בצורה מדויקת גם ללסת העליונה וגם ללסת התחתונה. בישראל קיימים שני סוגים די שכיחים של שתלים קצרים, הראשון מיוצר על ידי חברת "בייקון" האמריקאית המציעה שתלים קצרים בקטרים שונים החל מקוטר 4 ועד ל11 מ"מ אורך. שתלים אלו נחשבים לדי עמידים והמשתמשים בהם מדווחים על יעילות של מעל לעשר שנים, תוך כדי חיבור מעולה בין השיניים הגורם למראה טבעי ומצוין. דגם שני הוא מבית "פרימידון" הישראלית, אשר מציעה שתלים קצרים הנשענים על פיזור הכוח ומבטיחים אחיזה יציבה מיד לאחר ההשתלה יחד עם בנייה יעילה של רקמות לעיבוי העצם.

ההבדלים המהותיים שבין השתלים

כמו שציינו מעל שתלי בייקון ופרימדיון נחשבים לשני סוגי השתלים השכיחים בישראל, אך ההבדלים בין השתיים די גדולים. אצל חברת בייקון השתלים מתקבעים בצורה של הלחמה או נעילה סיבובית, כאשר טכניקה זו מאפשרת יציבות מעולה בעיקר בשיניים האחוריות. מאידך שתלי פירמידיון מתקבעים בזכות עיצוב המאפשר לא רק שימוש מידי לאחר ההשתלה אלא גם אפקטיבי במיוחד עבור הלסת העליונה. פתרונות אלו מציעים כיום לא לכל מטופל, בין אם סובל ממחסור חמור בעצם השין ובין אם סובל ממחלה כרונית המונעת טיפולים פולשניים, להנות מטיפולי שיניים מתקדמים ולחזור לטעום את האוכל בין השיניים. עם זאת מומלץ לבצע התאמה של טיפולים אלו דרך רופא המתמחה בהשתלה של שתלים קצרים, על מנת להבטיח יעילות לאורך זמן ומניעה של דלקות.

קטגוריות
יופי

טיול לצפון איטליה עם תינוקות

לקראת הקיץ הקרב ובא, והחגים שיבואו אחריהם, ואפילו החורף שלבסוף יגיע, אתם בטח מחפשים יעד נחמד לחופשה הבאה שלכם בחו"ל. מציאת יעד שמתאים לילדים, ועיקר לתינוקות, אינה דבר קל, אך אם תטוסו לצפון איטליה https://north-italy.co.il/ , תגלו שמדובר באחד היעדים הפופולריים ביותר לטיולי משפחות.

אז באיזו עונה כדאי לטוס לצפון איטליה?

העונה המומלצת ביותר לטיסה היא מיד לפני חודשי הקיץ, ומיד אחריהם. כלומר, בחודש יוני ובחודש ספטמבר, אז הימים עדיין ארוכים, אך האתרים המתויירים, אינם עמוסים כמו יולי- אוגוסט. ישנם מספר אזורים, שמתאימים גם לטיול בעונות אחרות, כמו האגמים באפריל, או בספטמבר- אוקטובר. לדולמיטים פחות מומלץ ללכת בזמן עונות המעבר.

מה מיוחד בצפון איטליה?

מדובר בשילוב בין נופים מדהים, תרבות מגוונת ועשירה, ואטרקציות שונות. כל משפחה יכולה לבחור את הבילוי המועדף עליה. באזור האגמים למשל, תוכלו למצוא מסלולי יום, המותאמים למשפחות, יחד עם מגלשות ומתקנים שמתאימים לילדים. אם אתם אתגריים קצת יותר, תוכלו ליסוע להרי הדולומיטים, שם יש מסלולי הליכה עם טיולים (אפשר לקחת את התינוק גם במנשא על הגב אם אתם בכושר מספק). בוונציה, תוכלו למצוא תרבות, ועיר מדהימה מהיפות בעולם.

כמה טיפים חשובים

 • הזמנת מקום מראש- כשאתם עם תינוקות, אין לכם את הפריווילגיה להיות יותר מדי ספונטנים, הזמינו מקום מראש, כמה שיותר מוקדם, יהיה כנראה יותר זול, ותמצאו את המקום המתאים לכם. יש מגוון מרחב של מקומות לינה, החל מצימרים ובתי מלון ועד מתחמי לינה כפרית וקמפינג. קראו את חוות הדעת בכל מקום, ועל פי זה הזמינו לילה או שניים.
 • אוכל – שלבו בטיול שלכם גם אוכל של פיקניק, שהכנתם בעצמכם, וגם ביקור במסעדה. אל תשכחו לבקר בשווקים והמסעדות המקומיות. חוויה של אוכל טוב, משנה לגמרי את היחס לטיול כזה.
 • לוח הזמנים האיטלקי – לאיטלקים יש את לוח הזמנים שלהם, ולכן נסו להקדים ככל האפשר את מציאת המקום לישון למשל. לא מופרך כלל שתגיעו אחרי 14:00, ותמצאו את כל המקומות כבר סגורים.
 • אירועים ואטרקציות – עד שאתם פה, תאמו את לוח הזמנים שלכם, עם לוח השנה המקומי. דרך לשכת התיירות האזורית, תוכלו להבין בדיוק, מה אפשר לשלב במסע שלכם.

לסיכום, טיסה לצפון איטליה לגמרי יכולה להיות אטרקציה בשביל ילדים ותינוקות. תכננו את הטיול כמו שצריך. תכנון נכון, ויעיל, המתחשב באוכל, בלוח זמנים צפוף ובאופציות הקיימות, ישנה דרמטית את איכות החופשה שלכם.

קטגוריות
יופי

חוות דעת כלכלית מקצועית

לא מעט מהפעמים אנו נתבקש לקבל חוות דעת כלכלית של איש מקצוע מנוסה, כזה שיוכל להפוך את הנתונים ואת המידע שאנו מתנגשים בו לכדי שפה שבה יוכלו שאר בני האדם להבין לעומק ובצורה עניינית. חוות דעת אלו יכולות להיות רלוונטיות עבורנו החל מתהליכי גישור, הוצאה לפועל, גירושין, תביעות שונות ואפילו מיזוג בין חברות כאלו ואחרות. חוות דעת אלו עלולות במקרים רבים להוות "דיילי ברייקר" לעסקאות, לתהליכים ארוכים ועוד לדוגמאות אחרות, על כן קבלת חוות דעת כלכלית צריכה להתקבל מאיש מקצוע מומחה ונטול כל אינטרסים בהקשר של העסקה.

חוות דעת כלכלית מקצועית מה היא כוללת?

חוות דעת כלכלית יכולה לכלול בהתאם להגדרה ולהליך השונה בו אנו נמצאים, כחלק מזאת היא תכלול מגוון בדיקות חשבונאיות מהקטנות ביותר ועד למורכבות, אומדן פגיעה בשם הטוב של החברה או במוניטין שלה מה שעלול לא פעם לפגוע במחזור ההכנסות או בשווי החברה. לצד כל אלו כמובן הכרה והערכה של הפסדים פוטנציאליים של העסק, חישובים מתוך הפסדי שכר והשתכרות של עובדים ושל בעלי העסק כמובן וחישוב הערכת הפסדי הכנסות. כל אלו יכולים להיכלל כאשר אנו נבקש לקבל חוות דעת כלכלית, בעיקר במקרים של מיזוג חברות, פשיטות רגל, ברורות כלכלית ולעיתים גם במעמד של גירושין ושל חברות משותפות.

למה חוות דעת כלכלית חשובה?

חוות דעת כלכלית מקצועית יכולה להוות מסמך שלא פעם יטה את החלטות בית המשפט, חווות דעת אלו בדומה לחוות דעת רפואית או חוות דעת הנדסית אמורים לספק לבית המשפט את "הקול המקצועי" הנידון בבית המשפט. במשפטים שונים עלולים להיות יותר מחוות דעת אחת, ובמקרים כאלו בית המשפט יסתפק גם הוא בחוות דעת משלו. אך חשוב לדעת כי חוות דעת כלכלית יכולה להתאים החל ממיזוג חברות ועד לתביעות קטנות, שכן פגיעה כלכלית יכולה להתבצע גם במעמד של תאונת דרכים ואילו חוות דעת מקצועית וטובה תוכל לעזור לנו להוכיח כי התאונה גרמה לנו להפסדים כאלו ואחרים. מנגד חברה בעלת שם גדול התובעת לשמה הטוב, תוכל להגיש חוות דעת שתמחיש את הפגיעה בשמה דרך הפסדים כספיים וכו.

קטגוריות
יופי

אדריכל רישוי מה זה ומה תפקידו?

בנייה של בית מאפס עד לכדי בית מלא רהיטים, חלונות וקולות ילדים יזדמן למרבית האנשים פעם אחת בחייהם. על כן תכנון של הבית צריך להיעשות דרך תכנון מוקפד החל מתשתיות הבית ועד אל מיקומם של חדרי הילדים והסלון, אך בכדי לעשות זאת בצורה מדויקת ומקצועית חשוב להיעזר באדריכל רישוי. תפקידו של אדריכל חולש על כל התכנונים השונים, בין היתר הוא מתמחה בתכנון עירוני, אדריכלות נוף ואדריכלות פנים ויכול לעסוק בכל אחד מהתחומים האלו בנפרד או ביחד.

הלכה למעשה, מה הוא עושה?

מקורה של המילה "אדריכל" היא מהשפה האכדית ופירושה הוא "רב בנאי", יכול מאוד להיות כי בעבר אדריכלים עזרו כתף אל כתף גם עם פועלי הבניין ולקחו חלק פעיל לא רק בתכנון אלא גם בבנייה.
אבל כיום אדריכל לא מפשיל שרוולים ומעמיס טיט, אלא אחראי בקפידה על תכנון הבית החל מגובהם של החלונות, המיקום של הדלתות ועד להיתרי בנייה שניתנו דרך הוועדה המחוזית ועל פי המגבלות השונות.
תכנון הבנייה יתבצע ברובו דרך שרטוט על כן הדיוק והרצונות של בעל הדירה, לתכנן אותם תחת מגבלות תקציביות לעיתים ולבסוף צריכים כל השרטוטים והתכנונים להיות מותאמים על ידי האדריכל ולתכנן לא רק לשם המגורים, אלא גם לכדי חיי רווחה ונוחות בביתנו.

איך למצוא אדריכל רישוי?

כיום עסקים רבים מפרסמים עצמם בכל פלטפורמה אפשרית, החל מהפייסבוק ועד ללינקדין ואפילו ברדיו ובטלוויזיה. עם זאת לא כל האדריכלים שיתאימו לתכנון שלנו ימצאו באחת מאותם הפלטפורמות, שכן אדריכל הוא מקצוע לעיתים של איש אחד או ולעיתים של משרד גדול הכולל כמה אדריכלים. לכן בין אם נבחר משרד גדול או איש מקצוע יחיד, ישנם כמה פרמטרים חשובים לוודא לפני כן. הראשון מבניהם הוא מיקומו של האדריכל, שכן אדריכל שיהיה נוכח באזור ויכיר אותו, הן ברמה הבירוקרטית והן ברמה המעשית הוא חשוב.
הפרמטר השני הוא כמובן דוגמא לעבודות קודמות, כך נוכל להתרשם גם מאופי העבודה, מהדיוק ומהיכולת של האדריכל לשלב בין כל שלל המאפיינים אותם הזכרנו לפני כן. מלבד כל אלו, מציאה של אדריכל יכולה להתחיל בהמלצה מחבר קרוב, מקבלן עימו סיכמתם כבר פרטים ועוד.   

קטגוריות
יופי

הזמנת פירות קפואים ברשת

בשנים האחרונות גדלה המודעות בכל הקשור לסגולותיהם של פירות, ניתן לראות זאת החל מבתי הקפה שבהם ניתן להזמין מגוון שייקים על בסיס פירות ועד לזמינות הולכת וגדלה של פירות קפואים גם בספורים הגדולים והקטנים כאחד. אך עם המודעות ההולכת וגדלה כך גם הזמינות של הפירות הופכת לנחלת הכלל ואם לא חלילה לא הספקנו להגיע אל הסופר הקרוב, ככל הנראה נוכל להזמין את אותם פירות שביקשנו גם דרך רשת האינטרנט ולעיתים אף להנות ממגוון רחב הרבה יותר מזה המוצע לנו בסופרים השונים. אבל רגע לפני שנקפוץ להזמין, יצאנו לסקור אחר האתרים השווים להזמנת פירות והמבצעים.

פירות קפואים, האם זה טוב?

לא מעט מחקרים נעשו סביב נושא הפירות הקפואים, שכן בעבר לא נחשבו לבריאים כמו פירות טריים.
אך בשנים האחרונות מספר מחקרים הוכיחו דווקא את ההפך, שמירת פירות תחת הקפאה לא רק שלא גרמה לירידת ערכים בפירות שהוקפאו, אלא הראתה כי הפירות מצליחים לשמר וויטמנים וערכים תזונתיים אחרים.
מלבד הפן הבריאותי זמינותם של הפירות הקפואים הופכים אותם לפופולריים במיוחד, כאשר ניתן להזמין כיום מנעד רחב של פירות שונים מכל רחבי העולם, החל מאסאי ועד לפסיפלורה קפואה או אפילו אוכמניות ואגס קפוא. השימוש בפירות קפואים יכול להיות מעולה גם לבישול, לאפייה וכמובן לשייקים טעימים ומזינים.

פירות קפואים באינטרנט

 • סחוט
  החברה שהוקמה עוד בשנות התשעים מביאה לישראלים פירות קפואים וסחוטים זה מעל לשלושים שנים, באתר שלה ניתן למצוא מגוון רחב של פירות קפואים להזמנה לצד "בוסטים" בטעמים שונים המתאימים לשייקים ולקוקטיילים. מחיר הפירות באתר של "סחוט" נע בין 25 שקלים לקילו ועד 45 שקלים.
 • ג'וסי
  חברת ג'וסי מציעה לא רק פירות קפואים לשייקים אלא מגוון תוספות כמו פקאן סיני, שקדים קוואקר ועוד. באתר החברה ניתן למצוא מגוון רחב של פירות החל מ19 שקלים לקילו ועד 39 שקלים לקילו.
 • כחול לבן
  באתר של חברת "כחול לבן" הדוגלת בחקלאות וייצור מקומי, ניתן למצוא פירות קפואים מעולים החל מ20 שקלים לקילו ועד ל52 שקלים לקילו. למרות הסתמכות על הייצור המקומי, באתר ניתן למצוא פירות רבים החל פיטאיה ועד לאסאי.