קטגוריות
יופי

טיול לצפון איטליה עם תינוקות

לקראת הקיץ הקרב ובא, והחגים שיבואו אחריהם, ואפילו החורף שלבסוף יגיע, אתם בטח מחפשים יעד נחמד לחופשה הבאה שלכם בחו"ל. מציאת יעד שמתאים לילדים, ועיקר לתינוקות, אינה דבר קל, אך אם תטוסו לצפון איטליה https://north-italy.co.il/ , תגלו שמדובר באחד היעדים הפופולריים ביותר לטיולי משפחות.

אז באיזו עונה כדאי לטוס לצפון איטליה?

העונה המומלצת ביותר לטיסה היא מיד לפני חודשי הקיץ, ומיד אחריהם. כלומר, בחודש יוני ובחודש ספטמבר, אז הימים עדיין ארוכים, אך האתרים המתויירים, אינם עמוסים כמו יולי- אוגוסט. ישנם מספר אזורים, שמתאימים גם לטיול בעונות אחרות, כמו האגמים באפריל, או בספטמבר- אוקטובר. לדולמיטים פחות מומלץ ללכת בזמן עונות המעבר.

מה מיוחד בצפון איטליה?

מדובר בשילוב בין נופים מדהים, תרבות מגוונת ועשירה, ואטרקציות שונות. כל משפחה יכולה לבחור את הבילוי המועדף עליה. באזור האגמים למשל, תוכלו למצוא מסלולי יום, המותאמים למשפחות, יחד עם מגלשות ומתקנים שמתאימים לילדים. אם אתם אתגריים קצת יותר, תוכלו ליסוע להרי הדולומיטים, שם יש מסלולי הליכה עם טיולים (אפשר לקחת את התינוק גם במנשא על הגב אם אתם בכושר מספק). בוונציה, תוכלו למצוא תרבות, ועיר מדהימה מהיפות בעולם.

כמה טיפים חשובים

 • הזמנת מקום מראש- כשאתם עם תינוקות, אין לכם את הפריווילגיה להיות יותר מדי ספונטנים, הזמינו מקום מראש, כמה שיותר מוקדם, יהיה כנראה יותר זול, ותמצאו את המקום המתאים לכם. יש מגוון מרחב של מקומות לינה, החל מצימרים ובתי מלון ועד מתחמי לינה כפרית וקמפינג. קראו את חוות הדעת בכל מקום, ועל פי זה הזמינו לילה או שניים.
 • אוכל – שלבו בטיול שלכם גם אוכל של פיקניק, שהכנתם בעצמכם, וגם ביקור במסעדה. אל תשכחו לבקר בשווקים והמסעדות המקומיות. חוויה של אוכל טוב, משנה לגמרי את היחס לטיול כזה.
 • לוח הזמנים האיטלקי – לאיטלקים יש את לוח הזמנים שלהם, ולכן נסו להקדים ככל האפשר את מציאת המקום לישון למשל. לא מופרך כלל שתגיעו אחרי 14:00, ותמצאו את כל המקומות כבר סגורים.
 • אירועים ואטרקציות – עד שאתם פה, תאמו את לוח הזמנים שלכם, עם לוח השנה המקומי. דרך לשכת התיירות האזורית, תוכלו להבין בדיוק, מה אפשר לשלב במסע שלכם.

לסיכום, טיסה לצפון איטליה לגמרי יכולה להיות אטרקציה בשביל ילדים ותינוקות. תכננו את הטיול כמו שצריך. תכנון נכון, ויעיל, המתחשב באוכל, בלוח זמנים צפוף ובאופציות הקיימות, ישנה דרמטית את איכות החופשה שלכם.

קטגוריות
יופי

חוות דעת כלכלית מקצועית

לא מעט מהפעמים אנו נתבקש לקבל חוות דעת כלכלית של איש מקצוע מנוסה, כזה שיוכל להפוך את הנתונים ואת המידע שאנו מתנגשים בו לכדי שפה שבה יוכלו שאר בני האדם להבין לעומק ובצורה עניינית. חוות דעת אלו יכולות להיות רלוונטיות עבורנו החל מתהליכי גישור, הוצאה לפועל, גירושין, תביעות שונות ואפילו מיזוג בין חברות כאלו ואחרות. חוות דעת אלו עלולות במקרים רבים להוות "דיילי ברייקר" לעסקאות, לתהליכים ארוכים ועוד לדוגמאות אחרות, על כן קבלת חוות דעת כלכלית צריכה להתקבל מאיש מקצוע מומחה ונטול כל אינטרסים בהקשר של העסקה.

חוות דעת כלכלית מקצועית מה היא כוללת?

חוות דעת כלכלית יכולה לכלול בהתאם להגדרה ולהליך השונה בו אנו נמצאים, כחלק מזאת היא תכלול מגוון בדיקות חשבונאיות מהקטנות ביותר ועד למורכבות, אומדן פגיעה בשם הטוב של החברה או במוניטין שלה מה שעלול לא פעם לפגוע במחזור ההכנסות או בשווי החברה. לצד כל אלו כמובן הכרה והערכה של הפסדים פוטנציאליים של העסק, חישובים מתוך הפסדי שכר והשתכרות של עובדים ושל בעלי העסק כמובן וחישוב הערכת הפסדי הכנסות. כל אלו יכולים להיכלל כאשר אנו נבקש לקבל חוות דעת כלכלית, בעיקר במקרים של מיזוג חברות, פשיטות רגל, ברורות כלכלית ולעיתים גם במעמד של גירושין ושל חברות משותפות.

למה חוות דעת כלכלית חשובה?

חוות דעת כלכלית מקצועית יכולה להוות מסמך שלא פעם יטה את החלטות בית המשפט, חווות דעת אלו בדומה לחוות דעת רפואית או חוות דעת הנדסית אמורים לספק לבית המשפט את "הקול המקצועי" הנידון בבית המשפט. במשפטים שונים עלולים להיות יותר מחוות דעת אחת, ובמקרים כאלו בית המשפט יסתפק גם הוא בחוות דעת משלו. אך חשוב לדעת כי חוות דעת כלכלית יכולה להתאים החל ממיזוג חברות ועד לתביעות קטנות, שכן פגיעה כלכלית יכולה להתבצע גם במעמד של תאונת דרכים ואילו חוות דעת מקצועית וטובה תוכל לעזור לנו להוכיח כי התאונה גרמה לנו להפסדים כאלו ואחרים. מנגד חברה בעלת שם גדול התובעת לשמה הטוב, תוכל להגיש חוות דעת שתמחיש את הפגיעה בשמה דרך הפסדים כספיים וכו.

קטגוריות
יופי

אדריכל רישוי מה זה ומה תפקידו?

בנייה של בית מאפס עד לכדי בית מלא רהיטים, חלונות וקולות ילדים יזדמן למרבית האנשים פעם אחת בחייהם. על כן תכנון של הבית צריך להיעשות דרך תכנון מוקפד החל מתשתיות הבית ועד אל מיקומם של חדרי הילדים והסלון, אך בכדי לעשות זאת בצורה מדויקת ומקצועית חשוב להיעזר באדריכל רישוי. תפקידו של אדריכל חולש על כל התכנונים השונים, בין היתר הוא מתמחה בתכנון עירוני, אדריכלות נוף ואדריכלות פנים ויכול לעסוק בכל אחד מהתחומים האלו בנפרד או ביחד.

הלכה למעשה, מה הוא עושה?

מקורה של המילה "אדריכל" היא מהשפה האכדית ופירושה הוא "רב בנאי", יכול מאוד להיות כי בעבר אדריכלים עזרו כתף אל כתף גם עם פועלי הבניין ולקחו חלק פעיל לא רק בתכנון אלא גם בבנייה.
אבל כיום אדריכל לא מפשיל שרוולים ומעמיס טיט, אלא אחראי בקפידה על תכנון הבית החל מגובהם של החלונות, המיקום של הדלתות ועד להיתרי בנייה שניתנו דרך הוועדה המחוזית ועל פי המגבלות השונות.
תכנון הבנייה יתבצע ברובו דרך שרטוט על כן הדיוק והרצונות של בעל הדירה, לתכנן אותם תחת מגבלות תקציביות לעיתים ולבסוף צריכים כל השרטוטים והתכנונים להיות מותאמים על ידי האדריכל ולתכנן לא רק לשם המגורים, אלא גם לכדי חיי רווחה ונוחות בביתנו.

איך למצוא אדריכל רישוי?

כיום עסקים רבים מפרסמים עצמם בכל פלטפורמה אפשרית, החל מהפייסבוק ועד ללינקדין ואפילו ברדיו ובטלוויזיה. עם זאת לא כל האדריכלים שיתאימו לתכנון שלנו ימצאו באחת מאותם הפלטפורמות, שכן אדריכל הוא מקצוע לעיתים של איש אחד או ולעיתים של משרד גדול הכולל כמה אדריכלים. לכן בין אם נבחר משרד גדול או איש מקצוע יחיד, ישנם כמה פרמטרים חשובים לוודא לפני כן. הראשון מבניהם הוא מיקומו של האדריכל, שכן אדריכל שיהיה נוכח באזור ויכיר אותו, הן ברמה הבירוקרטית והן ברמה המעשית הוא חשוב.
הפרמטר השני הוא כמובן דוגמא לעבודות קודמות, כך נוכל להתרשם גם מאופי העבודה, מהדיוק ומהיכולת של האדריכל לשלב בין כל שלל המאפיינים אותם הזכרנו לפני כן. מלבד כל אלו, מציאה של אדריכל יכולה להתחיל בהמלצה מחבר קרוב, מקבלן עימו סיכמתם כבר פרטים ועוד.   

קטגוריות
יופי

הזמנת פירות קפואים ברשת

בשנים האחרונות גדלה המודעות בכל הקשור לסגולותיהם של פירות, ניתן לראות זאת החל מבתי הקפה שבהם ניתן להזמין מגוון שייקים על בסיס פירות ועד לזמינות הולכת וגדלה של פירות קפואים גם בספורים הגדולים והקטנים כאחד. אך עם המודעות ההולכת וגדלה כך גם הזמינות של הפירות הופכת לנחלת הכלל ואם לא חלילה לא הספקנו להגיע אל הסופר הקרוב, ככל הנראה נוכל להזמין את אותם פירות שביקשנו גם דרך רשת האינטרנט ולעיתים אף להנות ממגוון רחב הרבה יותר מזה המוצע לנו בסופרים השונים. אבל רגע לפני שנקפוץ להזמין, יצאנו לסקור אחר האתרים השווים להזמנת פירות והמבצעים.

פירות קפואים, האם זה טוב?

לא מעט מחקרים נעשו סביב נושא הפירות הקפואים, שכן בעבר לא נחשבו לבריאים כמו פירות טריים.
אך בשנים האחרונות מספר מחקרים הוכיחו דווקא את ההפך, שמירת פירות תחת הקפאה לא רק שלא גרמה לירידת ערכים בפירות שהוקפאו, אלא הראתה כי הפירות מצליחים לשמר וויטמנים וערכים תזונתיים אחרים.
מלבד הפן הבריאותי זמינותם של הפירות הקפואים הופכים אותם לפופולריים במיוחד, כאשר ניתן להזמין כיום מנעד רחב של פירות שונים מכל רחבי העולם, החל מאסאי ועד לפסיפלורה קפואה או אפילו אוכמניות ואגס קפוא. השימוש בפירות קפואים יכול להיות מעולה גם לבישול, לאפייה וכמובן לשייקים טעימים ומזינים.

פירות קפואים באינטרנט

 • סחוט
  החברה שהוקמה עוד בשנות התשעים מביאה לישראלים פירות קפואים וסחוטים זה מעל לשלושים שנים, באתר שלה ניתן למצוא מגוון רחב של פירות קפואים להזמנה לצד "בוסטים" בטעמים שונים המתאימים לשייקים ולקוקטיילים. מחיר הפירות באתר של "סחוט" נע בין 25 שקלים לקילו ועד 45 שקלים.
 • ג'וסי
  חברת ג'וסי מציעה לא רק פירות קפואים לשייקים אלא מגוון תוספות כמו פקאן סיני, שקדים קוואקר ועוד. באתר החברה ניתן למצוא מגוון רחב של פירות החל מ19 שקלים לקילו ועד 39 שקלים לקילו.
 • כחול לבן
  באתר של חברת "כחול לבן" הדוגלת בחקלאות וייצור מקומי, ניתן למצוא פירות קפואים מעולים החל מ20 שקלים לקילו ועד ל52 שקלים לקילו. למרות הסתמכות על הייצור המקומי, באתר ניתן למצוא פירות רבים החל פיטאיה ועד לאסאי.
קטגוריות
יופי

חברות נדל"ן מובילות בגרמניה

ישראלים רבים פונים בשנים האחרונות להשקעות נדל"ניות ברחבי העולם, החל ממדינות שונות בארצות הברית כמו פלורידה, ניורק ועד אל יוון, קפריסין ואפילו גרמניה. האחרונה מביניהם נחשבת גם לאחת משבעת המעצמות הכלכליות של אירופה ושל העולם בכלל, בה מתקיימים מגוון רחב של השקעות וחברות בינלאומיות מרחבי העולם ומשקיעי נדל"ן גם מישראל. אפשרויות הנדל"ן בגרמניה גדלות בשנים האחרונות, ומבין הדירות השונות ובתי הקרקע שניתן להשקיע בגרמניה, כיום ניתן גם להשקיע באזורי מסחר, משרדים ועוד השקעות נדלניות שונות. ולאחר חיפוש קצר עולה כי אלו החברות הפופולריות להשקעה בנדל"ן בגרמניה, דרכן ניתן להצטרף אל קבוצות רכישה ולהנות מאפשרויות השקעה רבות.

"גרמניה ישראל"

חברת גרמניה ישראל מבצעת השקעות רבות במדינת גרמניה, החל מאזורים מבוקשים כמו ברלין, מינכן ועד לאזורים פחות מבוקשים כמו לייפציג ועוד אזורים שונים במזרח ובמערב גרמניה. החברה מעניקה ליווי מקצועי החל מהיוועצות עם החברה ועד לקנייה ואחזקה של הנכס, בעזרת אנשי שטח הנמצאים הן בגרמניה והן בישראל. אפשרויות ההשקעה דרך "גרמניה ישראל" מאפשרים לאזרחים רבים לבצע השקעה חכמה ואפקטיבית במדינה בעלת הכלכלה החזקה באירופה, עם סכומי השקעה מינימלים של 20 אלף יורו ועד ל300 ו700 אלף שקלים ואף יותר. חברת גרמניה ישראל מחזיקה בניסיון של מעל ל11 שנים בעולם הנדל"ן האירופאי ומעל ל250 משקיעים הנהנים משירות ורווחים מצוינים.

"גרדום אינווסט"

גרדום אינווסט מנוהלת על ידי סבטלנה ארביב ומיכאל גרשנקרוין להם יחד יש ניסיון בהשקעות נדל"ן ברחבי העולם קרוב לעשור, עם התמקצעות במדינת גרמניה. כיום גרדום אינווסט מעניקים מגוון רחב של השקעות ברחבי גרמניה, החל מבתים המיועדים לשיפוץ ועד לדירות חדשות או מכירה מרוכזת של דירות בניין.
המיקומים השונים שמהם ניתן להשקיע דרך "גרדום אינווסט" נמים דואיסבורג על יד דיזלדורף, דוינסבורג, העיר Wuppertal ועוד ערים מעולות להשקעה. סכומי ההשקעה בהם ניתן להשקיע  דרך חברת "גרדום אינווסט" נעים בין 30 אלף יורו ועד ל200 אלף יורו, מנעד זה הופך את החברה לאטרקטיבית גם למשקיעים מתחילים כמו זוגות צעירים וגם לכאלו הרוצים להוסיף נכס נוסף להשקעה במדינה הגרמנית.

קטגוריות
יופי

אילו משרות אפשר למצוא בקריית שמונה?

שוק העבודה הישראלי חזר אל השגרה עם סיום החגים ותקופת הקיץ, ויחד עם החזרה אל השגרה חזרו גם הגיוסים עבור עובדים חדשים והתפנו לא מעט משרות. אחת הערים שמוזכרת בעיקר באירועים ביטחוניים או טיולים עם נופים מהממים סביבה היא לא אחרת מהעיר קריית שמונה, היא מונה קרוב ל23 אלף תושבים והיא נחשבת לאחת הערים הצפוניות בישראל. אך מה אפשרויות התעסוקה שיש באזור? האם קצב הגיוסים בקריית שמונה דומה לקצב הגיוסים במרכז הארץ? האם ישנם משרות עם אפשרות למשרה מלאה או רק משרה על חלקית? יצאנו לבדוק עבורכם אילו משרות אפשר למצוא בעיר קריית שמונה.

מנהל עבודה ותחזוקה

מלבד כך שקרית שמונה נמצאת בקרבה אל הגבול הלבנוני היא גם נמצאת בקרבה אל מעיינות רבים המשמשים את חברת "נביעות" ואת כלל אזרחי ישראל, ודווקא באזור זה תוכלו למצוא משרה עבור מכונאי מכונות. המשרה המתבססת על משמרות כוללת שישה ימי עבודה בשבוע, והיא מיועדת עבור מכונאי או מכונאית מכונות עם ידע בפניאומטיקה ובמערכות הקיטור. מהות העבודה הינה תחזוקה שוטפת של המערכת המכנית, תוך כדי טיפול תקלות ואיתור תקלות בפסי היצור של החברה.
אך בנוסף למשרה זו תוכלו למצוא משרת מנהל עבודה לפרויקט מינהור של חברת אלקטרה תשתיות, כאשר התפקיד כולל פיקוח ובדיקה של איכות העבודה, ניהול פעילות קבלנים, בדיקה של איכות העבודה ועוד.
ימי העבודה הינם מיום א' ועד ליום שישי בהתאם לצורכי האזור, כאשר שעות העבודה הם מ7 בבוקר ועד לשעה 17.

חברתי ומכירתי

אל משרות הללו מתווספים גם משרות חברתיות כדוגמת מתאמי שיקום, המבצעים עבודה חשובה אשר כוללת בניית תוכנית למתמודדי נפש, עבודה אל מול גורמים ממשלתיים וקהילתיים, יצירת קשר עם מתמודדי הנפש ועוד. משרה זו נמצאת בכמה מוקדים בצפון מקריית טבעון, נוף הגליל ועד לחיפה וקריית שמונה.
המשרה מיועדת לנשים וגברים אשר עברו הכשרה כמו עובדים סוציאליים, מרפא בעיסוק או פסיכולוג.
אל משרה זו מתווספים לא מעט עבודות בתחום המכירות, החל משיווק מוצרי מולטימדיה לרכב ועד מנהלי מכירות בתחום האופנה וההלבשה באזור קריית שמונה והצפון. עם זאת יש לזכור כי חלק מהעבודות מבקשות ניסיון קודם או הכשרה.   
הידעת כי באתר סחבק מגוון משרות בקרית שמונה?

קטגוריות
יופי

פרויקטים יוקרתיים ביפו

העיר תל אביב נחשבת כבר שנים וללא תחרות לאחת הערים המגניבות והמעניינות במרכז הארץ, בה תוכל ולמצוא מגוון רחב של אטרקציות, מקומות בילוי מגוונים ועשירים, מסעדות בעלות שם עולמי וכמובן פארקים רחבים ומרהיבים לצד החופים המושלמים בעיר. אבל כל אלו אינם מתקיימים לבדם ובכדי שתוכלו להנות בצורה מושלמת מכל מה שהעיר תל אביב עוד יכולה להציע לכם, הרשו לנו להכיר לכם את הדירות היוקרתיות באזור יפו המתחדש. האזור שבעוד כמה שנים יתווסף אליו גם רכבת קלה תוכלו להנות מאזורי הבילוי של יפו וגם מהנוחות והקרבה אל מרכז העיר. אז בין אם אתם מחפשים אחר הדירה הבאה להשקעה או דירה מפנקת עבורכם, יתכן ותמצאו זאת כאן.

שוק הנדל"ן ביפו – יוסי אברהמי: נוגה 1

אחד הפרויקטים החדשים שקורם עור וגידים בימים אלו נמצא לא רחוק ממגדל השעון המפורסם של אזור יפו, יחד עם זאת הוא ממוקם באזור רווי בתי קפה, מסעדות ומגוון אזורי בילוי שונים ומעניינים. על הפרויקט אמונה חברת "יוסי אברהמי" בעלת ותק של מעל ל40 שנות ניסיון בבנייה וכיום נחשבת לאחת החברות המובילות בתחום כאשר תוכלו למצוא מגוון פרויקטים שלה ברחבי הארץ. פרויקט נוגה 1 מתפאר במיקום מושלם שבו הוא מונח אך יחד עם זאת מפרט הדירות שבפרויקט זה הוא בגדר חלומי, כאשר תוכלו למצוא אבזור מעולה לדירה החל מאריחי פורצלן, הכנה למערכת קולנוע ביתית, מערכת שליטה חכמה בחשמל ועוד. מלבד כל אלו הפרויקט נוגה אחד מתהדר בבניין אשר מספק את כל האלמנטים לדיור במאה העשרים ואחת, כאשר תוכלו להנות ממעליות מפנקות וחנייה מסודרת. הפרויקט מציע דירות של 2 חדרים, 3 חדרים ו4 חדרים יחד עם פנטהאוזים מפנקים, כאשר מחיר עלות לדירת 2 חדרים עומד כיום על 3.6.

מתחם אנדרומדה

פרויקט אנדרומדה ממוקם כשמו על גבעת אנדרומדה שבאזור יפו, היא בנייה ייחודית וחדשה בישראל וכוללת מתחם דירות מפנק המספק בריכת שחייה מושלמת, אבטחה וניהול המבנה בכל שעות היממה ומיקום מדהים בו תוכלו להנות מכל מה שיש ביפו. הדירות שבמתחם מחולקות החל מדירת 2 חדרים ועד לדירת חמישה וחצי חדרים, כאשר מבריתן של הדירות בעלות מרפסות שמש מפנקות. המחיר של הדירות נע כיום בין 3.5 מיליון עד 19 ואפילו 21 מיליון שקלים ומי שאחראי על המתחם המפנק הזה, אלו חברות "צמח צמרמן" , "קרסו נדל"ן" ו"וולודינגר נדל"ן" אשר אמונים על בניית שלל מבנים בארץ

קטגוריות
יופי

בדיקת חשבונות מוגבלים בישראל בצורה היעילה היותר

חשבונות מוגבלים יכולים לייצר גלגל שלם של מחסור במזומנים, בהינתן שייקים ללא פרעון וערבונות ללא כיסוי, עלולים להיפגע אנשים רבים ואף לאבד חלק מהרכוש והחסכונות שלהם. אפשר לראות זאת דרך "עקיצות" שנעשות לעסקים קטנים וגדולים כאחד, דרך ספקים שונים אשר מציעים סחורה במחירים מפתיעים ונעלמים לאחר מספר פעמים של אספקה עם שייקים ללא כיסוי. מקרים שכאלו יכולים למוטט עסקים כלכלית ועל כן יש לבצע לא פעם בדיקה של חשבונות מוגבלים בצורה יעילה ובטוחה, והיא תקפה גם עבור שוכרים וגם עבור ספקים ולקוחות. לכן הכנו לכם כמה המלצות כיצד ואיפה אפשר לבצע בדיקת חשבונות מוגבלים בצורה היעילה ביותר. 

לשכות האשראי ועורכי דין

כחלק מחוק דירוג האשראי נוספו אל המגזר הפרטי 2 לשכות אשראי המעניקות לא מעט כלי ניתוח פיננסים, החל מחיווי אשראי, דירוגי אשראי ועוד. כל אלו נעשים בעיקר על ידי חברת דאן אנד ברדסטריט ומאפשרות עוד לא מעט בדיקות שונות, כמו הצלבות מידע, זיהוי סיכונים עתידיים עם חברות מסוימות וגם לקבל את החווי ודירוג האשראי. יחד עם הלשכות תוכלו גם כן להעזר בשירותיהם של עורכי דין שונים המתמחים באיתור חשבונות מוגבלים, אלו יעשו זאת בצורה מעמיקה ויעבירו לכם מידע מעמיק בנוגע לזהות בעל החשבון ואת העבר שלו. ובשונה מבדיקה על ידי דאן אנד ברדסטריט אשר עשויה לקחת לא פחות מכמה דקות, בדיקה של עורך דין עשויה לקחת זמן מה. 

בנק ישראל וגופים נוספים

כחלק משירות לציבור תוכלו לבצע בדיקה מהירה לאיתור חשבונות מוגבלים, זאת דרך נתוני הבנק, מספר החשבון, תעודות זהות ואת קוד הבנק. את כל זה תוכלו לבצע דרך האתר של בנק ישראל בתוך כמה רגעים ללא כל עלות, אך יתכן כי ולא כל המידע שזמין יופיע באתר. יחד עם זאת תוכלו לאתר חשבונות מוגבלים גם דרך חברות פיננסיות שונות (לא לשכות אשראי) אשר מציעות מגוון פתרונות שונים עבור פושטי רגל, ניכיון שיקים ואפילו מתן הלוואות. כמובן שיש גם אפשרות בדיקת מוגבלים בDB ישראל. איתור חשבונות מוגבלים דרך חברות אלו במרבית הפעמים יהיה כרוך בדמי טיפול של המידע, הכלול מידע מקיף יותר מאשר המידע שתקבלו מבנק ישראל. אך חשוב לזכור כי בנתונים אלו ישנם כמה חריגים שלא יהיו נכללים כמו בעלת חשבון שהינה מסורבת גט, עבור פחות מחודשיים מיום ההודעה לבעל החשבון ואם נעשה ערעור של בעל החשבון בפני בית המשפט. אל כל אלו מצטרף כמובן הגבלה אשר יכולה להיעשות על ידי כונס נכסים או הוצאה לפועל. 

קטגוריות
יופי

השכלה גבוהה

על רקע משבר הקורונה, נרשמה עלייה של תשעה עשר אחוזים בהרשמה לכלל המוסדות האקדמיים, כך עולה מנתונים שמסרה המועצה להשכלה גבוהה לוועדת החינוך של הכנסת. מתחילת משבר הקורונה זכינו ליותר זמן פנוי וכנראה שרבים מנצלים את הזמן לחזור לספסל הלימודים. ההערכה היא שהגידול בהרשמה נובע מחוסר היכולת לצאת לטיולים מחוץ לארץ ומהקושי למצוא עבודה. ישראל היא אחת המדינות עם אחוזי ההשכלה הגבוהה הגבוהים בעולם אבל היא מדורגת בין המקומות הנמוכים ב-OECD ברמת הפריון שלה, זה נובע מכך שישראל היא אחת המדינות עם ההשכלה העודפת הכי גדולה בעולם, היוצא מכך הוא שצעירים לא מצליחים לתרגם השכלה גבוהה לתעסוקה כמו שמסביר ערן שיוביץ בשיחה על מנהיגות

משבר התעסוקה בוודאי ישפיע גם בטווח הארוך על הצורך והרצון להשכלה גבוהה אך קשה לחזות את המגמות. אנחנו נמצאים בזמנים בהם המאפיין הבולט הוא המהירות בה קורים השינויים. הקורונה הראתה לנו על בשרנו איך הרגלים שלנו יכולים להשתנות במהירות, גם הרצונות שלנו השתנו בשנה האחרונה עקב הנסיבות של מגפת הקורונה והשאלה הגדולה היא האם המצב יחזור לקדמותו. הרעיון שניתן ללמוד תואר ולרכוש מקצוע לחיים לא תאם את המציאות גם לפני המשבר הנוכחי. השינויים המהירים בעולם דורשים עדכון וגיוון של המיומנויות והעיסוקים וכך נפתח פער יכולות משמעותי בין מה שמציעים התארים לבין מה שדורש עולם העבודה בפועל. מערכת ההשכלה הגבוהה נמצאת בפיגור משמעותי, עקב השינויים המהירים נראה כי עולם התעסוקה מחוייב מצד הטבע להסתגל בזריזות לשינויים ואילו האקדמיה נשארת מאחור ולא מתעדכנת מספיק מהר. אנחנו יודעים כבר תקופה שכיום יש הרבה יותר השפעה לפוטנציאל המתקבל מניסיון ויכולות מוכחים מאשר לתואר רק הבעיה היא שאנחנו לא יודעים למדוד יכולות ואין לנו דרך למיין אותן ולכן אנחנו עדיין נסמכים על קורות החיים הקלאסיים של השכלה. 

עד שנפצח את זה, כדאי לכל מי שלומד עכשיו דרך הזום להרחיב את הלמידה בכלים עצמאיים למה שבאמת חשוב, כדי להיות רלוונטיים לשוק התעסוקה ביום שאחרי הקורונה. בעיקר כדאי ללומדים לשים לב שקשרים חברתיים גם אם הם נוצרים ברמה המקצועית, הנרכשים מתוך הליכה בדרך, הקשבה ועבודה משותפת, מייצרים ניסיון והצלחה יותר מכל לימוד פורמאלי.

קטגוריות
יופי

פרויקטים של פינוי בינוי בשנים האחרונות

בשנתיים שלוש האחרונות כל נושא הפינוי בינוי צבר תאוצה וקפיצה משמעותית קדימה בישראל. קחו לדוגמא את כמות המתחמים ויחידות הדיור שאושרו בעשור האחרון: אם ב2010 אושרו קרוב ל1900 דירות ב9 מתחמים הרי שב2014 היינו עדיין סביב 2300-2400 דירות בשנה ב8 מתחמים. ייתכן ובשל דוח מבקר המדינה, הקמת המנהלות המקומיות להתחדשות עירונית או תמורות אחרות שקרו בין השנים 2015-2018 אבל כבר ראינו אישור של מתחמים בהיקף דו ספרתי ועד 29 ב2018 עם כמות דירות שחצתה את ה10 אלף ב2018 (11,156). אך הקפיצה האמיתית החלה ב2019 ו2020 עם 31 ו35 מתחמים שאושרו בהתאמה וכ26 אלף דירות בכל אחת מהשנים הללו. מעניין לראות איך תימשך המגמה של אישורי פרויקטים של פינוי בינוי וכמות הדירות.

עשר הערים המובילות במצטבר הן רחובות עם המרה של אלפיים דירות ל12 אלף וחצי, יותר מפי 6. תל אביב יפו עם המרה של 3100 דירות ליותר מ10 אלף, פי 3. לוד עם המרה של 1600 דירות ל10 אלף דירות, ירושלים עם המרה של קרוב ל3 אלף דירות ל10 אלף דירות. אחריהן מגיעות בת ים, קרית אונו, נתניה, חיפה, יהוד ואשדוד. בולטת בהיעדרה דווקא רמת גן שנחשבת לבירת התמ"א 38 וכנראה אושרו בה הרבה פחות דירות בפינוי בינוי.

הערים המובילות בהיתרי בנייה (לדעתי תמונה מדויקת יותר הכוללת הן את התמ"א 38 והן את הפינוי בינוי): קריית אונו באופן מפתיע במקום הראשון עם קרוב ל2500 דירות ואחריה תל אביב יפו, יהוד, חיפה, רמת גן, חדרה, רחובות וראשון לציון. בהמשך הטבלה מופיעות גם רמת השרון, נתניה ואשדוד. אך בעוד שבפינוי בינוי אנו רואים התחזקות ותנופה דווקא בתמ"א 38 ישנה דווקא מגמת האטה: השיא בכמות הבקשות התרחשה בין השנים 2014-2015 אך מרבית האישורים ניתנו ב2018-2019 מה שייתכן ומצביע על מגמה של מתן יותר אישורים בשנים האחרונות (למעט שנת הקורונה) אך שינוי באופי הבקשות של דיירים שייתכן ומנסים לפנות לאפיק של פינוי בינוי המשתלם יותר. מסקנה זו מתחזקת לאור הנתון המעניין כי בשנים 2010-2012 90% ומעלה מהבקשות היו של עיבוי וחיזוק מבנים ואילו מ2015 באזור המחצית מהבקשות וב2020 לראשונה הרוב הן להריסה ובנייה מחדש (תמ"א 38/2).